Vypadá to, že se čínští Maze pomalu blíží do finiše s vydáním nástupce oblíbeného modelu Maze Alpha a nový Maze Alpha X by se měl dostat na virtuální pulty předprodejů už během příštího týdne. Společnost také poskytla soupis specifikací tohoto telefonu, i když bohužel stále ještě není kompletní. Ale darovanému koni na chrup nekoukej, takže se musíme spokojit s tím co je.

Maze Alpha X nebude žádný drobeček a jeho 6-palcový displej nabídne poměr stran 18:9, FHD+ rozlišení (2160×1080 pixelů), 2.5D zakřivení a ochranné sklo Corning Gorilla Glass 5. Na výběr bude ze dvou kapacit vnitřní paměti – 64 GB nebo 128 GB – a je zajímavé, že se tyto varianty budou lišit i použitým zadním fotoaparátem. Levnější kus bude mít 13 Mpix Sony IMX218 a dražší pak 16 Mpix OV16880 senzor. Oba pak shodně dostanou 6 GB RAM a přední selfie kamerku Sony IMX219.

Zatím je ticho po pěšině ohledně použitého procesoru, i když některé stránky už spekulativně označily jako favorita Helio P25, což by asi logicky dávalo smysl. Telefon bude dále vybaven 3900 mAh kapacitou baterie, USB Type-portem s podporou rychlo-nabíjení nebo sklem Gorilla Glass 4 na zádech přístroje s potahem zabraňujícím šmouhám od prstů. Ze zveřejněných obrázků je také jasná čtečka otisků prstů na přední straně. Alpha X bude k dostání pro začátek v černé, modré nebo stříbrné variantě.

Jak už bylo zmíněno, tak by předprodeje měly odstartovat už příští týden a na oficiálních stránkách Maze už se můžete zaregistrovat k rezervacím nyní. Ceny by měly být nastaveny poměrně velmi vysoko, zhruba 200 dolarů pro 64GB verzi a 290 dolarů pro 128GB, což skoro navádí k zamyšlení, jestli se třeba nedočkáme i výkonnějšího procesoru… Každopádně pokud se vám nechce čekat, tak je původní Maze Alpha k dostání momentálně za příjemných 159.99 dolarů například na e-shopu Tomtop.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.