Značka Oukitel je především známá jako neúnavný producent telefonů s velkými bateriemi, ale evidentně se nevzdávají ani aktivit na poli levných telefonů. A po slušných prodejích ultra levného Oukitelu C8 tak nastal čas pustit mezi lid vylepšený model Oukitel C8 4G s mírně lepším hardwarem a hlavně podporou LTE internetu. Konkurence je však neúprosná, tak se rozhodli nám pomoci s rozhodováním a zkusili postavit svůj produkt proti zhruba srovnatelnému Xiaomi Redmi 4X.

Oba telefony vypadají na papíře specifikacemi velmi podobně, v případě paměti dokonce identicky, protože mají 2 GB RAM +16 GB ROM. Xiaomi má sice navrch díky lepšímu procesoru než je MT6737 v Oukitelu, ale ten to zase dohání větším 5,5-palcovým displejem s HD rozlišením a moderním poměrem stran 18:9 oproti menšímu 5-palcovému HD 16:9.

Ani fotoaparáty nenabídnou jasného vítěze, oba kusy mají opět identickou sestavu 13 Mpix + 5 Mpix kamerek, stejně jako čtečku otisků na zadní straně. Zpracováním a vzhledem se také velmi blíží, takže jako rozdíl snad můžeme zmínit jen pestřejší paletu barev, ve kterých je Oukitel C8 4G dostupny, konkrétně pak černá, růžová, fialová, modrá a zlatá. Připíšeme jim tak body za módní výstřelky ?

Rozdílem je pak bezpochyby cena, protože Oukitel C8 4G bude údajně k mání už za 99.99 dolaru, což je o něco málo méně než zhruba 115 dolarů, které vysázíte na dřevo za Redmi 4X. Zákazník s omezeným rozpočtem tak má rozhodně námět k zamyšlení, který z telefonů byste si vybrali vy ? Více informací o Oukitelu C8 4G naleznete na oficiálních stránkách značky.