Vydáním Xiaomi Mi Mix začala bezesporu nová éra telefonů a po obřím úspěchu designu tohoto modelu se začali ostatní výrobci houfně „opičit“ právě po něm. Ale nedávné vydání Mi Mix 2 situaci pro menší výrobce zkomplikovalo, protože s high-end vybavením není opravdu lehké soupeřit. Zbývá tak pouze opět napodobit design a zkusit zabodovat nízkou cenu, za kterou zákazník milerád překousne i slabší výbavu. A to je právě případ nového Ulefone MIX 2, který je takovou levnou alternativou.

Stejně jako první Ulefone MIX odkazoval designově k Xiaomi modelu tak i MIX 2 zkouší napodobit jak to jde nejlépe a nabízí velmi levný kousek s velkým displejem a poměrem stran 18:9. K zahození není ani vzhled, který se po pravdě velmi blíží spíše Samsungu S8 s dvojitě zakřiveným tělem pokrytým sklem. Na první pohled rozhodně neodhadnete velmi nízkou cenovku a budete telefon pokládat za mnohem dražší přístroj.

Zajímavostí je, že Ulefone MIX 2 je hardwarově slabší než minulá generace a uvnitř najdete pouze procesor MT6737 spolu se 2 GB RAM a 16 GB vnitřní paměti. Zato displej narostl na 5,7-palce s HD+ rozlišením (1440×720) a zmíněným poměrem stran 18:9. Dále pak nabízí 13 Mpix + 5 Mpix zadní fotoaparát, 8 Mpix selfie kamerku se softlight bleskem, 3300 mAh kapacitu baterie, čtečku otisků prstů na zádech nebo Android 7.0 Nougat jako OS.

Více informací o telefonu je k nalezení na stránkách výrobce a je už možný si ho předobjednat v jejich oficiálním obchodě na Aliexpressu za zhruba 120 dolarů. Podle našich informací, by však velmi brzy měla vypuknout akce, která sníží cenu Ulefone MIX 2 na zhruba 100 dolarů a ten se tak stane opravdu extrémně levnou alternativou k novému Xiaomi.