Jak už jsme informovali, tak Leagoo T5c bude prvním telefonem na trhu vybaveným novým octa-core 64-bitovým procesorem založeným na architektuře Intel Airmont nazvaným Spreadtrum SC9853i. Procesor je vyráběn 14nm FinFET výrobním procesem a má k dispozici jádra taktovaná na 1.8 GHz. Bude tak velmi zajímavou alternativou k procesorům nižší střední třídy a jsme na něj zvědavi v reálném provozu.

Podle oficiálních dat přímo od výrobce by Spreadtrum SC9853i mělo nabídnout v Antutu benchmarku 39 % nárůst výkonu oproti velmi rozšířenému MT6750. Konkrétněji pak o 25 % v jedno-jádrovém výkonu a 36 % ve vícejádrovém. Díky 14nm výrobnímu procesu by také měla být energetická náročnost na mnohem lepší úrovni než právě u MT6750 vyrábeného 28nm procesem. Na papíře vše vypadá velmi dobře, tak snad se realita nebude příliš odlišovat.

 

Leagoo T5c je po hardwarové stránce vybaveno 5,5-palcovým IPS displejem Sharp s FullHD rozlišením, duálním zadním fotoaparátem Samsung 13 Mpix + OV 2 Mpix se světelností f/2.2, 3 GB RAM, 32 GB vnitřní paměti, velkou LG 3000 mAh kapacitu baterie s 5V/2A rychlo-nabíjením nebo čtečku otisků prstů na přední straně telefonu.

 

Ale to nejlepší je asi spojeno s velmi slušně nastřelenou cenou, která by podle všeho měla oficiálně být stanovena na 129.99 dolarů. Že bychom měli na obzoru další „budget killer“ telefon ? Šampaňské ještě neotvírejme, ale potenciál tam rozhodně je.

Předprodeje by měly odstartovat již velmi brzy a reálná dostupnost na trhu se odhaduje na 5.prosinec. A do té doby také máte šanci se zapojit do soutěže o několik kusů Leagoo T5c za velmi dumpingovou cenu 1.99 dolaru během rezervační kampaně na oficiálních stránkách značky. Tak proč nezkusit štěstí.