Jak už jsme informovali, tak Leagoo T5c bude prvním telefonem na trhu vybaveným novým octa-core 64-bitovým procesorem založeným na architektuře Intel Airmont nazvaným Spreadtrum SC9853i. Procesor je vyráběn 14nm FinFET výrobním procesem a má k dispozici jádra taktovaná na 1.8 GHz. Bude tak velmi zajímavou alternativou k procesorům nižší střední třídy a jsme na něj zvědavi v reálném provozu.

Podle oficiálních dat přímo od výrobce by Spreadtrum SC9853i mělo nabídnout v Antutu benchmarku 39 % nárůst výkonu oproti velmi rozšířenému MT6750. Konkrétněji pak o 25 % v jedno-jádrovém výkonu a 36 % ve vícejádrovém. Díky 14nm výrobnímu procesu by také měla být energetická náročnost na mnohem lepší úrovni než právě u MT6750 vyrábeného 28nm procesem. Na papíře vše vypadá velmi dobře, tak snad se realita nebude příliš odlišovat.

 

Leagoo T5c je po hardwarové stránce vybaveno 5,5-palcovým IPS displejem Sharp s FullHD rozlišením, duálním zadním fotoaparátem Samsung 13 Mpix + OV 2 Mpix se světelností f/2.2, 3 GB RAM, 32 GB vnitřní paměti, velkou LG 3000 mAh kapacitu baterie s 5V/2A rychlo-nabíjením nebo čtečku otisků prstů na přední straně telefonu.

 

Ale to nejlepší je asi spojeno s velmi slušně nastřelenou cenou, která by podle všeho měla oficiálně být stanovena na 129.99 dolarů. Že bychom měli na obzoru další „budget killer“ telefon ? Šampaňské ještě neotvírejme, ale potenciál tam rozhodně je.

Předprodeje by měly odstartovat již velmi brzy a reálná dostupnost na trhu se odhaduje na 5.prosinec. A do té doby také máte šanci se zapojit do soutěže o několik kusů Leagoo T5c za velmi dumpingovou cenu 1.99 dolaru během rezervační kampaně na oficiálních stránkách značky. Tak proč nezkusit štěstí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.