Chvíli jsme byli všichni zklamaní, když se hodně očekávaný telefon Xiaomi Redmi Note 5 neobjevil 11. listopadu/novembra, jak bylo spekulováno. Tento smartphone, který již byl certifikován čínským TENAA, by se však mezi nás měl do konce měsíce dostat. V souvislosti s tímto modelem se objevila již spousta renderů a spekulacím, a zdá se, že to neutichne až do doby oficiálního představení.

Aktuálně se objevil další render Redmi Note 5 a potvrzuje v podstatě to, co už jsme tušili. Tedy, že tento smartphone přijde s velmi tenkými rámečky a trendovým širokoúhlým displejem s poměrem stran 18:9.

vzhled Xiaomi Redmi Note 5

Z předchozích spekulací tušíme, že Xiaomi Redmi Note 5 bude pohánět chipset Snapdragon 625/630 spolu se 3 GB/4 GB paměti RAM a 32 GB/64 GB interní paměti. Displej bude mít velikost 5,99 palců s rozlišením FHD+ a pravděpodobně na něm poběží Android Nougat 7.1 s nadstavbou MIUI 9. Co se týče fotoaparátů má tento smartphone zadní 12MP kameru a přední 5MP selfie kamerku. Baterie bude mít hezkou kapacitu 4000 mAh a tento telefon by měl prodávat zhruba za 1.000 jüanů (cca 151 dolarů).