Že by se i u nás pomalu blýskalo technologicky na lepší časy v oblasti služeb ? Před časem jsme dohnali civilizaci třeba dostupností Netflixu nebo VoLTE, co bude příště ? Fantazii se rozhodně meze nekladou, ale dnes máme dobrou zprávu pro všechny milovníky bezkontaktních plateb, protože služba Android Pay konečně oficiálně dorazilo i do naší vlasti.

K zaplacení čtyř rohlíku s gothajem už tak nebudeme muset složitě vytahovat své zlaté kreditní (či debetní karty), ale postačí nám důležitě mávnout nad terminálem svým Android telefonem vybaveným NFC. Vše řešeno pouze probuzením telefonu a přiložením, pouze v případě částky nad 500 Kč budete muset telefon dokonce i odemknout. Jednoduché a elegantní řešení, které je dokonce i bezpečné, protože obchodníkovi nepoputují peníze z vaší reálné karty, ale jen vygenerované virtuální číslo.

Postačí jen stáhnout aplikaci Android Pay z Obchodu Play a potvrdit údaje vaší karty, kterou to primárně zkusí přiřadit z vašeho Google účtu. Jediným kamenem úrazu je pak nutnost podpory této platební technologie vaší bankou a některé naše bankovní ústavy jsou bohužel stále zamrzlé někde na úrovni století páry a mobilitu si představují dostavníkem nebo cvičenými poštolkami.

Android Pay tak prozatím v ČR podporují pouze Moneta, mBank a J&T, přičemž by do konce roku měla přibýt i Komerční banka. Na příští rok se chystá určitě i Fio banka, Equa bank a Reiffeisen banka. Další ústavy mají už vlastní technologické řešení (ČSOB), případně na něm údajně pracují (Air bank, Česká spořitelna) a Android Pay tak s největší pravděpodobností podporovat nebudou. Pokud tedy patříte k těm šťastným (jako třeba moje maličkost), tak vše určitě vyzkoušejte, platit jednoduchým přiložením telefonu má něco do sebe.