Není moc značek, které by byly původem české a zároveň fungovaly po mnoho let. Jednou z těch málo firem je Evolveo, které působí od roku 2005 a se kterou jsem začal spolupráci, která i Vám, čtenářům a divákům Gizchina.cz, přinese pohled na jejich portfolio. V nadcházející době nás tedy čeká několik podobných videí, které Vám přiblíží produktovou nabídku společnosti Evolveo.
Zde je první vlaštovka, unboxing a rychlý pohled na bezdrátová sportovní sluchátka Evolveo SportLife XS2!

Sluchátka jsou zaměřená na sportující část populace a tahle skutečnost do značné míry vymezuje pohodlí při nošení, vzhled a měla by ovlivňovat i zvuk. Evolveo SportLife XS 2 jsou rozhodně pohodlná sluchátka, jejich 16 gramů Vám je rozhodně z ucha nevytrhne i když trčí z ucha trochu více díky dlouhému krčku. Jediné, na čem by se dalo zapracovat je kabel. Ten se zdá v ruce poddajný, ale když se musí na několikrát ohnout kolem krku, klidně bych uvítal ještě jemnější provedení. A vzhled, ten sice není tak úplně „sportovní“, ale některé prvky jej přece jen evokují.

Jen ten zvuk nezapadá do stejné poličky, jako ostatní sportovní sluchátka v této cenové kategorii. Oproti konkurenci jim chybí spodní část spektra – nejsou nabasovaná a nemají „moderní“ V-Shape zvuk. Středy jsou vytažené před ostatní zbytek spektra, a i když se tím stává zvuk trochu nevyvážený, je skvěle rozumět vokálům i nástrojům. Tedy ne, že by sluchátka neprodukovala žádné basy, spíše je jich jen méně. Ale někdy je méně více 🙂
Za své peníze nabídnou Evolveo SportLife XS2 opravdu příjemnou kombinaci univerzálního zvuku a pohodlí při nošení.

Galerie: