Minulý týden jsme vás informovali o brzkém příchodu nového Leagoo T5c, ale úplně jsme se netrefili s odhadem procesoru v tomto telefonu. Na naši obranu je však nutno říct, že kdykoli vidíte „8-jádrový“ procesor v popisku bez detailů, tak automaticky tipujete MT6750T. Což ale v případě nového Leagoo není pravda, protože T5c bude prvním telefonem na světě s procesorem Spreadtrum S9853i.

Že jste o něm nikdy neslyšeli ? Inu on je poměrně nový a byl poprvé představen jen před 3 měsíci v Shenzhenu. Spreadtrum S9853i pochází od čínské partnerské firmy Intelu a je vyráběn moderní 14nm FinFET procesem a založen na 64-bitové architektuře Intel Airmont. Má k dispozici osm Intel X86 jader taktovaných na 1.8 GHz a grafiku Mali-T820MP2. První výsledky z Antutu nevypadají špatně a papírově by měl být zhruba o 40 % výkonnější než zmíněný MT6750T.

Kromě nového procesoru bude mít Leagoo T5c 5,5-palcový Sharp IPS displej s FullHD rozlišením, 3 GB RAM, 32 GB vnitřní paměti, zadní duální fotoaparát Samsung 13 Mpix + OV 2 Mpix, 3000 mAh LG baterii s podporou 5V/2A nabíjení a podobnou kovovou konstrukci jako starší bratr T5 včetně čtečky otisků prstů na přední straně.

Leagoo T5c cílí na nižší střední třídu telefonů a tomu také odpovídá cena, která vypadá s 129.99 dolary velmi rozumně a konkurenceschopně. Na trh by se telefon měl dostat již brzy, první dodávky se očekávají už kolem 5.prosince. A pokud se cítíte správně gamblersky, tak si můžete na oficiálních rezervačních stránkách Leagoo zasoutěžit o možnost vyhrát některý z kusů jen za 1.99 dolaru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.