Minulý měsíc jsme se od Xiaomi dočkali příslibu speciální rudé verze Mi5X, která měla dorazit v průběhu listopadu. A čínský gigant drží slovo, protože se nám do rukou dostaly první obrázky této nové barevné varianty telefonu a vypadají naprosto skvěle.

Stylově červené telefony jsou momentálně v kurzu a v momentě kdy se do nich pustil i Apple s iPhonem 7, tak se staly opravdu globálním fenoménem. Samozřejmě to nebyl původní nápad jablíčkářů, protože například Gionee to úspěchem provozovali už mnoho let. U Xiaomi Mi5X se ale jedná o premiéru a vše vypadá ještě lépe než u iPhonu, protože zůstalo pouze o kombinace červené a černé, bez otravných bílých rámečků.

Jinak se samozřejmě uvnitř telefonu nic nezměnilo, a Mi5X se liší opravdu jen rudým kabátkem. Takže se opět dočkáme 5,5-palcového FullHD displeje, procesoru Snapdragon 625, 4 GB RAM, 64 GB vnitřní paměti, duálních 12 Mpix + 12 Mpix zadních fotoaparátů, 5 Mpix selfie kamerky nebo 3080 mAh kapacity baterie. Vše při starém.

Xiaomi krůček po krůčku rozšiřuje barevnou nabídku u svých telefonů a nejsme tak už limitování obvyklou sestavou černá/stříbrná/zlatá. Nedávno přibyly Mi6 a Mi Note 3 ve slušivé modré a teď už zmíněná Mi5X v červené. Nebylo by od věci něco podobného spáchat i pro identický model Mi A1 s čistým Androidem, který je na našem trhu mnohem dostupnější a vhodnější.