Koncept „Made for“ v mobilním segmentu byl zahájen již před několika lety. Nebyl to nikdo jiný než Apple, který začal certifikovat portfolio příslušenství pro své smartphony. A nyní na to chce navázat i Huawei se svým „Made for Huawei“.

iPod byl prvním výrobkem Apple, který získal certifikované příslušenství a později americká společnost tuto praxi rozšířila i ke svým mobilním telefonům. Pokud si připomeneme například iPhone 7, u kterého Apple opustil 3,5mm jack, společnost představila vlastní certifikované bezdrátové sluchátka.

made for huawei

Zdá se, že Huawei chtějí nastoupit také do vlaku vlastního certifikovaného příslušenství. Podle zdrojů z Číny společnost právě zahájila program Made For Huawei a první nabídkou bude adaptér USB-C na HDMI, vyrobený pro řadu Huawei Mate 10.

Je ještě brzy potvrdit všechny plány čínské společnosti s tímto novým programem. Může to ale znamenat úplně nový přístup společnosti Huawei k nabízení kvalitního certifikovaného produktu vedle svých smartphonů a zároveň také dodatečné příjmy z příslušenství Made for Huawei.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.