Když mluvíme o „odolném“ telefonu, tak většinou myslíme outdoorový model v tom pravém slova smyslu, který je voděodolný, prachu-odolný a odolný vůči pádu. V poslední době se na odolnosti telefonů klade mnohem větší důraz než v minulosti a je to jen logické, rozbít nebo utopit si jednoduše svůj nový kousek s cenou ojetého vozu není až tak velká legrace. A podle posledních zpráv to vypadá, že by se už poměrně brzy měli dočkat i všichni fanoušci značky Xiaomi.

Do vylepšování odolnosti svých telefonů se jen v posledních pár měsících pustili snad všechny velké značky a kousky jako je iPhone 8, Samsung Galaxy S8, Sony Xperia XZ1 nebo LG V30 jsou všechny minimálně voděodolné. U čínských výrobců telefonů najdeme spoustu specializovaných kusů, ale z opravdu velmi dobře vybavených můžeme zmínit snad jen AGM X2 a pak samozřejmě Huawei Mate 10 Pro. Takže pokud bychom se opravdu dočkali něčeho podobného od Xiaomi, tak půjde o velmi vítaný počin.

Zákulisní informace hovoří jasnou řečí a odolný Xiaomi telefon by se měl dostat na trh v první polovině příštího roku, ale liší se spekulace o tom, zda půjde o zcela novou linii modelů nebo ne. Logicky by se nabízelo integrovat certifikaci IP67/IP68 do nové generace vlajkového modelu Xiaomi Mi7, ale určitá zkostnatělost značky s ohledem na nejvyšší řadu telefonů (aneb chybějící bezdrátové nabíjení u Mi6) se také musí brát v potaz. Nechme se překvapit, ale každopádně se už brzy můžeme těšit na bezproblémové vodní hrátky s novým Xiaomi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.