Ohodnoťte článek

Tak se fanoušci značky dočkali, protože nový mezigenerační model od OnePlus už má pevně stanovené datum vydání a známe už i rámcovou cenu modelu OnePlus 5T. Ta by se podle samotného šéfa OnePlus Peta Lau měla pohybovat pod hranicí 600 dolarů a nemělo by tak jít o razantní nárůst oproti. Pro majitele původního OP5 asi nebude důvod ke koupi, ale pro zbytek populace půjde o velmi lákavý kousek.

Představen by měl být 16.listopadu na keynote události v New Yorku a nový telefon tak bude uveden na trh pouhých pět měsíců od londýnského představení OnePlus 5. K zakoupení jsou i lístky za 40 dolarů, ale nepočítám, že se u nás najde mnoho nadšenců ochotných kvůli samotné představovačce cestovat do Ameriky. Vše ale můžete sledovat i z domova pomocí livestreamu zdarma. Do prodeje by se pak OnePlus 5T měl dostat už 21.listopadu, tedy alespoň první dávka pro Evropu a Ameriku, ostatní regiony si ještě počkají minimálně týden. Snad budou skladové zásoby na slušné úrovni.

A co od OnePlus 5T můžeme očekávat ? Po hardwarové stránce nepůjde o nic revolučního, vše by mělo zůstat v podstatě při starém, ať už jde o procesor Snapdragon 835, 6GB/8GB RAM nebo 64GB/128GB ROM. Vylepšen by měl být mírně zadní duální fotoaparát a pravděpodobně narostou megapixely i přední selfie kamerce. Zásadní změnou ale projde displej, který při zachování podobných rozměrů jako předchůdce nabídne 6-palcovou úhlopříčku a poměr stran 18:9. Obětí se však bohužel stane čtečka otisků prstů, která se přesune na zadní stranu telefonu. Inu nic není dokonalé. Těšíte se na OP5T ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.