V poslední době se množí pokusy výrobců telefonů o „ohebné“ modely, ale v případě velkých ryb jako Samsung nebo Huawei se prozatím jednalo pouze o patenty. Jediným prozatím úspěšným pokusem v poslední  době byl pouze ZTE Axon M. Do party se možná brzy bude chtít přidat i čínští OPPO, kteří si také nechali zaregistrovat patent na podobné zařízení. Od něj je sice k telefonu ještě dlouhá cesta, ale i tak se jedná o velmi zajímavý model, který by se měl od konkurence výrazně odlišovat.

Z obrázku patentu je vidět, že by se měla ohýbat pouze zhruba 25-35 % horní části telefonu a šlo by tak o řešení podobné například OPPO N1 s otočnou kamerou, samozřejmě mnohem pokročilejší a dovedené dál. Dále jsou vidět malé panty a po otočení horní části by se muselo jednat o nějaké uchycení v nové poloze, uvidíme. Co je jasné, že tímto řešením by telefon potřeboval jen jeden fotoaparát, sloužící jak pro standardní focení, tak pro selfie snímky. Konkurenční patenty se obvykle snaží udělat ohebný telefon „překládací“ tedy s 50 % ohybem, což z tohoto OPPO kousku dělá výjimku.

Jak již bylo řečeno, tak od patentu je k vydání reálného kusu telefonu opravdu velmi dlouhá cesta a klidně se může stát, že se ani vůbec nedostane do produkce (což se mnoha patentům stává). Ale určitě se jedná o zajímavý koncept a sluší se čínských koumákům držet palce, aby se ho alespoň pokusili dotáhnout do konce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.