Spojení tabletů a značky Xiaomi mělo v minulosti vždy mírně problematické parametry a ani jeden ze tří generací jejich tabletu Mi Pad nebyl zdaleka dokonalý. Když se tak nedávno poslední Mi Pad 3 tiše vytratil z nabídky na oficiálních stránkách značky, zadalo to mnoho možností ke spekulacím. Nejčastěji se skloňovalo celkové ukončení produkce a vývoje tabletů z důvodu nízké profitability, ale naštěstí se tyto informace podle posledních zpráv nezakládají na pravdě.

Podle postu od ředitele marketingu Xiaomi Zang Zhiyuana na sociální síti Weibo byl Mi Pad 3 z nabídky stažen pouze kvůli vyprodání zásob a nešlo tak o žádné katastrofické scénáře. Šéf Xiaomi Lei Jun pak na vše navázal potvrzením prací na nové generaci Mi Padu a ačkoliv neposkytl žádné přesnější informace, tak určitě potěšil všechny fanoušky značky.

Je však poměrně jasné, že se Xiaomi s novou generací tabletu asi pokusí o nový přístup, protože doba pokročila a konkurence je mnohem dále než v minulosti. Spekuluje se například o možnosti jít cestou 2-v-1 konvertibilních zařízení, která jsou v dnešní době velmi rozšířená. V kuloárech se také hojně objevily informace o dual-boot systému s Androidem a Windows 10, což by i historicky zapadalo do koncepce Xiaomi, protože jejich tablety vždy koketovaly s oběma systémy a ve druhé generaci existovaly obě verze.

Uvidíme, kdy se nového Xiaomi tabletu dočkáme, protože vše je zatím ve hvězdách a žádné přesnější informace nejsou k dispozici. Mi Pad 3 byl vydán v dubnu 2017, takže pokud by firma hodlala zachovat zhruba roční cykly, tak máme stále ještě několik měsíců čas.