TP-Link určitě všichni známe jako výrobce nejrůznějších síťových prvků, ale možná už nevíte, že vstoupili i do oblasti smartphonů. Čínská společnost debutovala v roce 2016 dvěma telefony pod značkou Neffos, Neffos X1 a X1 Max.

Podle zdrojů z Číny se společnost chystá představit nový smartphone, který tentokráte bude vlajkovou lodí. To je pro TP-link novinkou, neboť až do dnešního dne pod jménem Neffos představovala pouze entry-level nebo telefony střední třídy.

Nový smartphone Neffos, zatím bez dalšího názvu, přichází se špičkovými specifikacemi, jejichž cílem je zařadit se po bok LG V30 a Galaxy S8. Vlajková loď Neffos bude mít displej s poměrem stran 18:9 s tenkými rámečky a zaoblenými rohy.

neffos

Full screen displej je trendem, který se TP-Link rozhodl následovat společně s duálním kamerovým kombem na zadní straně. Senzory jsou údajně 16MP + 20MP s 2x optickým zoomem. Na své si přijdou i milovníci selfie, neboť přední kamera je 16MP senzor. Taktéž zde najdeme čtečku otisků prstů a to na zadní straně.

Pod kapotou pak bude výkonný chipset Snapdragon 835 spárovaný se 6 GB RAM. Zatím není žádné info ohledně interní paměti, ale vsadili bychom si na 64 GB nebo 128 GB.

Díky tak velkému úniku očekáváme oficiální představení tohoto telefonu již velmi brzy, otázkou je, jak se mu podaří popasovat s tak velkou konkurencí na trhu. A co myslíte vy? Dejte nám vědět v komentářích.