Skládací smartphone ZTE Axon M byl před pár dny oficiálně představen a očekávalo se, že do prodeje půjde v tomto měsíci. Tak se i stalo, od dnešního dne je k dispozici pro předobjednávky prostřednictvím US operátora AT & T a skutečná dostupnost pak bude od 17. listopadu/novembra.

ZTE Axon M je možné pořídit prozatím pouze v USA za 725 dolarů a očekává se, že telefon dorazí na ostatní trhy, jako je Čína, Evropa a Japonsko nejpozději do 1. čtvrtletí roku 2018.

I když je Axon M znám jako skládací telefon, není vybaven flexibilním displejem. Telefon je vybaven dvojicí displejů stejné velikosti (5,2-palce), které jsou navzájem spojeny. Nabízí různé druhy režimů obrazovky, díky nimž mohou uživatelé na každém displeji spustit dvě různé aplikace, nebo oba displeje mohou být použity současně.

zte axon m

Zmiňované displeje mají rozlišení 1920 x 1080 pixelů, vzadu najdeme jednu kameru 20 MP se stabilizací obrazu, PDAF a podporou 4K videa.

Pod kapotou pak tiká procesor Snapdragon 821, spárovaný se 4 GB paměti RAM a 64 GB interní paměti. Jako OS je zde Android 7.1.2 Nougat a největší otazník máme u baterie s kapacitou 3,180 mA. Bude to dost pro dva displeje? To nám nejspíš odpoví až skutečné testy tohoto telefonu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.