Ačkoliv se Chuwi v poslední době podařilo vyprodukovat velmi dobré kousky jako byly poslední LapBook Air nebo SurBook, tak se stále jednalo o modely s nepříliš výkonným procesorem Intel Celeron N3450. Samozřejmě na většinu činností se jedná o zcela dostačující kus křemíku, ale pro nás náročnější už prostě nestačí. Takže je mi ctí ohlásit, že naše modlitby byly vyslyšeny a první Chuwi s pořádným procesorem by se mělo brzy dostat do produkce. Přivítejte Chuwi CoreBook s procesorem Intel Core M3-7Y30.

Chuwi CoreBook bude podle všeho kráčet ve šlépějích SurBooku, takže bude mít identický design 2-v-1 konvertiblu s připojitelnou klávesnicí polohovatelnou až do úhlu 165 stupňů. Konvertibl bude mít 13,3-palcový dotykový displej s FullHD rozlišením a 2.5D sklem (naštěstí plně laminovaný), 6 GB RAM a 128 GB vnitřní eMMC 5.1 paměti. Doufám, že ještě přidají dodatečný snadno přístupný M.2 slot pro instalaci SSD disku jako u LapBooků, protože jinak by se jednalo o Achillovu patu zařízení. CoreBook bude dále mít i čtečku otisků prstů a samozřejmostí je i podpora stylusu.

Výrobce se opět pokusí částečně financovat projekt pomocí crowdfundingové kampaně na Indiegogo, což je logické vzhledem k úspěchu minulé kampaně na SurBook, která vybrala přes milion dolarů. Vše by mělo odstartovat někdy v polovině listopadu a určitě neuškodí se zaregistrovat k odběru novinek na oficiálních stránkách Chuwi, aby vám něco neuteklo. K mání bude 300 kusů za speciální Super Early Bird cenu, která bude určitě stát za to. Můžete také zkusit štěstí v giveaway soutěži, která poběží až do 10.listopadu a máte šanci vyhrát jeden ze tří kusů gratis.