Čínský výrobce Vivo má před sebou perné období. V listopadu/novembri se chystá na trh Vivo X20 Plus, ale ještě větší želízko v ohni by mělo představovat nové Vivo Xplay 7.

Na sociální síti Weibo se nově ukázaly uniklé fotky z interní prezentace Vivo Xplay7 a ty nám tak poskytly představu o designu telefonu včetně některých detailů ohledně specifikací.

Jak je vidět na obrázku, Vivo Xplay 7 bude následovat trend s poměrem stran 18:9, ale pokročí dál než dosud dostupné telefony s „Full screen displejem“, kdy dosáhne téměř 100% screen-to-body poměru. Když vidíme, jak jsou rámečky tenké, musíme před Vivo opravdu smeknout.

Stejný zdroj z Weibo dále tvrdí, že telefon bude vybaven dvěma fotoaparáty Sony IMX401 s OIS a optickým zoomem. Smartphone také může být prvním přístrojem, který bude vybaven procesorem Snapdragon 845. Ve skutečnosti to vyhraje opět spíše Samsung, ale Vivo Xplay 7 by mohlo být jedním z prvních. Kromě procesoru se u Xplay 7 dále spekuluje, že přijde s 8 GB RAM a 128 GB nebo 256 GB interní paměti.

vivo xplay 7

Co je však ještě zajímavější je to, že Xplay 7 může být prvním telefonem na světě, který přijde se zabudovanou čtečkou otisků prstů pod displejem. Již jsme viděli, že Vivo se o tuto technologii intenzivně zajímá a nás fanoušky čínský telefonů by určitě potěšilo, pokud by byli opravdu první.

Co se týče časového odhadu, tak Vivo Xplay 7 by údajně mělo být představeno počátkem roku 2018 ve třech barevných variantách – Gold, Black a Pink.