Velmi zajímavá herní „taky konzole“ GPD Win se minulý rok setkala s příznivým přijetím a koncept malého herního PC do kapsy rozhodně není k zahození. Zejména pro emulátory se jedná opravdu o skvělý malý stroj a i prodeje byly zaslouženě velmi slušné. Takže bylo v podstatě jen otázkou času, než se dočkáme druhé generace.

Dnes tak pro vás máme jedno zajímavé video s prototypem právě tohoto zařízení a GPD Win 2 v něm dostal do spárů Youtouber The Phawx. Takže velmi doporučuji se na něj podívat, protože nabízí nejen pohled na základní design a vzhled konzole, ale i porovnání s minulou generací. Sice je celé v angličtině, ale věříme že znalost jazyka Shakespearova je u našich čtenářů mnohem rozšířenější než v minulosti.

Co se týče hardwarového vybavení, tak se všeobecně očekává, že GPD Win 2 bude vybavena procesorem Intel Core M3 – 7Y30, což by byl opravdu razantní skok ve výkonu oproti minulému Atomu X7-Z8700. Prozatím však neznáme ani přesné datum vydání ani cenu, takže je velmi složité odhadnout reálnou přitažlivost tohoto malého stroje. Ale když už je na světě prototyp, tak se dá očekávat, že další informace budou již brzy následovat.