Tak nám dnes začínají předprodeje nového Oukitelu K5000 paní Müllerová a co že tak můžeme od tohoto telefonu očekávat ? Inu například velký 5,7-palcový displej s trendy poměrem stran 18:9, štíhlé tělo, dvojité zakřivení, Sony a Samsung fotoaparáty a spoustu jiného. K mání bude za pouhých 149.99 dolarů a výrobci pro nás připravili souhrn osmi hlavních bodů, kterými nás hodlají přesvědčit ke koupi.

Displej

Jak již bylo zmíněno telefon má 5,7-palcový displej, ale díky poměru stran 18:9 se zdá být mnohem menší a rozměrově porovnatelný s 5,5-palcovými modely s tradičním 16:9.

Rozlišení

Oukitel K5000 jde do boje s HD+ rozlišením, což v praxi obnáší 1440 x 720 pixelů, což sice není pro velký 5,7-palcový displej úplně mnoho, ale zase bude velmi energeticky úsporný.

Fotoaparáty

Poměrně překvapivě nenajdeme žádné duální pokusy a vše je pěkně postaru, nestandardní je pak vyšší rozlišení přední selfie kamerky než zadního kusu. Konkrétně se jedná o 21 Mpix Samsung pro selfie 16 Mpix Sony IMX135 pro zadní fotoaparát.

Baterie

S masivní 5000 mAh SCUD baterií s vysokou hustotou se Oukitel K5000 nemusí bát vlka nic a výdrž by měla být opravdu jednou z hlavních výhod telefonu.

Výkon

Procesor Mediatek MT6750T je jedním z nejpopulárnějších kusů křemíku v současnosti a i když se nejedná o žádného trhače asfaltu, tak pro normální použití není špatnou volbou. Zejména v kombinaci se 4 GB RAM a 64 GB úložného prostoru.

Rychlo-nabíjení

Oukitel K5000 podporuje rychlo-nabíjení 9V/2A skrze USB Type-C port a vše je tak zcela v mezích moderního pokroku.

Čtečka otisků

Podle výrobce by měl být K5000 vybaven také super rychlou čtečkou otisků prstů, ale samozřejmě papír snese mnohé a museli bychom ji přímo otestovat.

Design

Vzhled je v dnešní době skoro snad důležitější než hardwarové vybavení a Oukitel K5000 doufá, že i v této oblasti zaujme. K tomu se chce dopracovat pomocí štíhlého těla s dvojitým zakřivením, 2.5D sklem na displeji, CNC obráběným kovovým rámečkem a 3D lesklým zadním krytem. To vše v modré, černé nebo zlaté barvě.

K nahlédnutí je už i první hands-on video pro tento model, takže se můžete podívat :

Předprodeje Oukitelu K5000 odstartovaly dnes tedy 24.října a až do konce měsíce máte možnost si tento telefon zakoupit za 149.99 dolarů. A ve stejném časovém rozpětí si o něj také může zasoutěžit na oficiálním Facebooku, Twitteru a VK group značky. Vše podstatné o těchto akcích naleznete ZDE.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.