Dnes už jsme vám v podrobnějším článku přiblížili představení nového modelu Nokia 7 a tato nová „vlajková loď střední třídy“ nabízí opravdu velice solidní vybavení. Samozřejmě asi nejvíce marketingově zdůrazněnou částí vybavení jsou objektivy od světoznámé firmy Zeiss, které se poprvé dostávají do telefonu podobné cenové kategorie. A my pro vás máme několik prvních snímků pořízených tímto telefonem, abyste mohli posoudit kvality této optiky.

Ale nejdříve si neodpustíme sdílet i malou kolekci snímků telefonu samotného, protože Nokia 7 je bez debat velmi hezky vypadající přístroj a kombinace kovových rámečků s lesklým zadním krytem vypadá velmi efektně. Kromě toho, že se jedná o certifikovaný lapač prstů se jedná určitě o krok správným směrem od mírně nudného vzhledu Nokie 6.

This slideshow requires JavaScript.

Ale zpět k fotoaparátu, hlavní snímač má 16 Mpix rozlišení s optikou Zeiss a světelností f/1.8, která zaručuje velmi slušné výsledky i v horších světelných podmínkách. Pro milovníky selfie snímků je pak k dispozici přední 5 Mpix kamerka s 1.4um pixely a světelností f/2.0. Telefon umí i takzvané „bothies“ , tedy fotky využívající zároveň zadního i předního fotoaparátu. Kolekce snímků pořízených zadním fotoaparátem vypadá velmi slušně, ale ještě si počkejme jak si telefon povede reálně ve tmě.

This slideshow requires JavaScript.

Nokia 7 nebude ani žádné ořezávátko výkonnostně, procesor Snapdragon 630 spolu se 4 GB / 6 GB RAM a 64 GB /128 GB vnitřního úložiště už se o to postará. K zobrazení pak slouží 5,2-palcový IPS displej s FullHD rozlišením krytý Gorilla Glass 3, které pak najdeme i na zádech telefonu- O kamerách již byla řeč, takže ještě musíme zmínit 3000 mAh kapacitu baterie s rychlo-nabíjením přes USB Type-C port.

Dostupná bude Nokia 7 od 24.října v Číně a 4GB/64GB varianta přijde na 2499 juanů (tedy asi 377 dolarů). Za vybavenější 6GB/128GB kousek si pak připlatíte na 2699 juanů (407 dolarů). Telefon je tedy dražší než podobné kusy ze střední třídy, ale holt připlácíte za značku a kvalitu zpracování. A vzhledem k velmi dobrým prodejům minulých Nokií se dá očekávat, že i Nokia 7 půjde na odbyt skvěle.