Tak jsme se už konečně dočkali i oficiálního vydání velmi unikátního modelu ZTE Axon M, jehož designový návrh se inspiroval už dinosaurem v podobě Kyocera Echo, Novinka tak může nabídnout hned dvojici separátních 5,2-palcových displejů s FullHD rozlišením spojených kloubem. Není tak problémem si udělat jednoduchým složením standardní 5,2-palcový telefon nebo rozložit na 6,75-palcový mini tablet.

Axon M má spoustu zajímavých funkcí a vychytávek, které začínají slibovanou velmi odolnou konstrukcí z kombinace kovu a skla. My pak můžeme jen doufat, že se výrobcům podařilo vyladit hlavně odolnost ohebného kloubu, který bývá velmi častým kamenem úrazu například u notebooků. Váha přístroje je sice poněkud vyšší se 230 g, ale to se ostatně dalo očekávat a nevybočuje z akceptovatelného limitu.

K pořádnému využití ohebných možností bude telefon vybaven speciálními módy zobrazení, které bude možno jednoduše přepínat pomocí „Axon M“ tlačítka. Mód A tak bude znamenat použití obou displejů jako jednoho velkého, mód AA pak zrcadlení stejného obsahu na každém z nich a mód AB pak separátní použití displejů.

Ohnutím telefon to polohy „stan“ získáte ideální  nástroj například pro prezentace a kloub by měl nabídnout dostatek odporu, že zůstane pevně v jakékoli nastavené poloze. Maximální rozložení pak bude zajištěno zaklapnutím, takže se není čeho bát pro použití v tablet módu. Funkcionalita by tak měla být v podstatě stejná jako u Windows konvertiblů nebo řady Lenovo Yoga.

Použitý hardware bude také na velmi slušné úrovni a výpis specifikací zahrnuje procesor Snapdragon 821, 4 GB RAM, 64 GB vnitřní paměti a Android 7.1.2 Nougat jako operační systém. Malým důvodem ke znepokojení je pouze malá 3180 mAh kapacita baterie, protože logicky bude muset napájet dvojnásobek plochy displeje. Ostatně výdrž na baterii se stala osudným právě zmíněnému předchůdci Kyocera Echo.

Řešení fotoaparátů je velmi elegantní, protože 20 Mpix kamera Axonu M je v levém horním rohu jednoho z displejů a při zavření přístroje tak může jednoduše fungovat jako zadní i přední kamerka. Nabídne i slušná čísla, světelnost je výborných f/1.8, přítomná je optická stabilizace (pro audio i video) a autofokus s fázovou detekcí. Podporováno je i 4K rozlišení videa, takže opravdu není co vytknout.

Axon M vypadá jako ideální stroj na konzumaci mediálního obsahu a k tomu pak určitě přispějí i duální stereo reproduktory. Nabíjení je řešeno pomocí USB Type-C portu s podporou rychlo-nabíjení Quick Charge 3.0.

Pro začátek bude telefon dostupný od listopadu exkluzivně pouze pro operátora AT&T v USA za cenu kolem 730 dolarů, ale do budoucna se plánuje rozšíření prodejů i do Evropy, Japonska a Číny. ZTE Axon M vypadá jako velmi zajímavý kousek, ale osobně jsem nejprve zvědav jak si povede v recenzích v testech baterie.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.