Většina výrobců smartphonů chce na své produkty dostat co nejdříve nejnovější verzi systému Android, Android 8.0 Oreo. Tato verze byla již použita některými a další jsou ve frontě, aby je následovali. Huawei již má Oreo na svých nedávno představených vlajkových lodích Mate 10 a Mate 10 Pro, nicméně tyto nebudou posledními ze smartphonů od Huawei, ke kterým se tato verze Androidu dostane.

V nadcházejícím měsíci budou série Mate 9 a P10 přijímat OTA aktualizace EMUI 8.0 založené na Oreo, což Huawei potvrdilo během akce s Mate 10. Aktualizace se nejprve dostane na Huawei Mate 9 / Mate 9 Pro a P10 a P10 Plus budou následovat.

řada P10

Huawei se v současné době soustředí na prodeje Mate 10 a čínský výrobce uvedl, že tato aktualizace přijde na Mate 9 po 3 nebo 4 týdnech od uvedení Mate 10 na trh. Pro P10 a P10 Plus společnost neposkytla žádný konkrétní termín, ale uvedla, že aktualizace přijde „v blízké budoucnosti“.

Z pohledu uživatelského rozhraní se EMUI 8.0 mnoho neliší od předchozí verze. Nicméně se dočkáme nových pozadí a také zlepšení výkonu o zhruba 12%.