Nástupce vládce entry-level segmentu trhu se smartphony, Xiaomi Redmi 4A, tedy Xiaomi Redmi 5A byl byl oficiálně představen s cenou 599 jüanů, což je přibližně 90 dolarů. Je jasné, že s tou cenou, nemůžeme od Redmi 5A čekat zázraky, ale stejně přichází oproti Redmi 4A s několika vylepšeními.

Design

Xiaomi Redmi 5A

Z hlediska konstrukce se Redmi 5A podobá modelu Redmi 4A s jediným rozdílem a tím je umístění reproduktoru. Telefon má také nově kovové tělo. Na přední straně jsou zobrazeny tradiční navigační tlačítka na spodním panelu a v levém horním rohu zadní strany najdeme primární fotoaparát s LED bleskem.

Specifikace

Model Xiaomi Redmi 5A má 5-palcový 720p displej, pohání jej čtyřjádrový chipset Qualcomm Snapdragon 425 o taktu 1,2GHz, který doplňuje 2GB paměti RAM a 16 GB interní paměti, kterou lze rozšířit pomocí microSD karty. Hlavní fotoaparát je 13MP s PDAF, zatímco přední selfie kamerka je 5MP. Telefon je napájen baterií o kapacitě 3000 mAh a je dodáván s Android 7 Nougat s nadstavbou MIUI 9.

Telefon je dual SIM, z nichž jedna je mikro a druhá je nano SIM karta. Xiaomi Redmi 5A se dodává ve třech barevných variantách, Champagne Gold, růžové and šedé. Jak už jsme psali, ohlášená cena je 599 jüanů a my si nyní budeme muset počkat, o kolik se zvedne cena i pro mimočínské.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.