Dnešní Huawei večer pokračuje a další na řadě je něco pro nás všechny méně majetné. Vlajkové kusy Huawei Mate 10 a Mate 10 Pro (nebo nedej bože Mate 10 Porsche design) jsou sice skvělé, ale člověk aby k jejich zakoupení prodával ledvinu. Situaci by měl zachránit model Huawei Mate 10 Lite, který sice nebyl představen přímo na oficiální akci, ale už je ke shlédnutí na oficiálních stránkách, takže se vše dá pokládat za hotovou věc.

Mate 10 Lite bude jak název vypovídá mírně ořezaná verze plnohodnotného kusu, ale specifikace by přesto měly zůstat na velmi solidní úrovni a cena se magicky smrskne na polovinu. Konkrétněji pak telefon dostane 5,9-palcový displej s poměrem stran 18:9 a rozlišením 2160 x 1080 pixelů s minimálními rámečky (takže v podstatě o fous menší Mate 10 Pro) a osmi-jádrový procesor Kirin 659, který samozřejmě postrádá vestavěnou umělou inteligenci silnějšího sourozence Kirinu 970.,

Dočkat bychom se měli také 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti, stejně jako možnosti rozšíření paměti microSD kartou v hybridním dual SIM slotu. Čtečka otisků prstů bude na zádech, což určitě nebude vyhovovat každému. Šetřilo se mírně na baterii, která bude mít kapacitu jen 3340 mAh. Na druhou stranu se v Huawei rozšoupli s fotoaparáty a Mate 10 Lite dostane hned čtveřici pro dobrou míru, zadní kombo 16 Mpix+2 Mpix a přední dvojičku 13 Mpix + 2 Mpix. Systémem bude Android 7.0 Nougat s nadstavbou EMUI 5.1, ale byla přislíben brzký upgrade na Android 8.0 Oreo.

Huawei Mate 10 Lite nevypadá špatně a na pulty evropských obchodů by měl dorazit někdy na konci listopadu za cenu kolem 400 euro. Což je sice polovina ceny vlajkového sourozence, ale uvidíme jak bude konkurenceschopný, protože kolem 10 tisíc korun je narovnáno pěkných pár velmi těžkých vah. Nechme se překvapit.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.