Poprvé jsme o modelu Xiaomi Mi6C slyšeli už před několika měsíci, když se údajně objevil ve výsledcích benchmarku GFXBench pod kódovým jménem a s procesorem Snapdragon 660 . Ale od té doby však bylo ticho po pěšině a až dnes se vynořil údajný render tohoto modelu. Takže co by nás mělo teoreticky čekat ?

Pokud by se obrázek potvrdil jako pravý, tak by Xiaomi Mi6C dostalo do vínku současný typický vzhled s minimálními rámečky kolem displeje, čtečkou otisků prstů integrovanou v Home tlačítku a pravděpodobně i konstrukci s kombinací skla a kovu jako má Mi6. Pokud  si vzpomínáte, tak předchozí generace Mi5C byla prvním modelem kde Xiaomi použili svůj vlastní procesor Surge S1 a poslední zprávy hovoří o tom, že by se historie mohla opakovat a dočkáme se čipsetu Surge S2. Ten by měl být teoreticky osmi-jádrový se čtveřicí jader Cortex A73 na 2.2 GHz a čtveřicí jader Cortex A53 na 1.8 GHz spolu s grafikou Mali-G71 MP12.

Stejné spekulace pak Mi6C přisuzují 4 GB RAM, použití UFS 2.1 pamětí pro vnitřní úložiště a identický 5,15-palcový displej s FullHD rozlišením, která má i vlajková loď Mi6. Z obrázku je navíc jasně viditelný duální zadní fotoaparát, takže ho bez obav můžeme připsat na seznam. Zatím není jasné, kdy (a jestli vůbec) by se měl telefon objevit na trhu a analytici hovoří o předpokládané ceně kolem 260 dolarů.