Zrovna včera jsme psali o tom, že herní společnost Razer odhalí svůj první pokus v segmentu smartphonů již 1. listopadu/novembra. Na tom se samozřejmě nic nemění, co však novinkou je, jsou odhalené specifikace tohoto zařízení, které pro nás zůstávaly doteď zahaleny tajemstvím. A jak o nich víme? Díky úniku z GFXBench.

Od prvních zpráv o telefonu Razer bylo jasné, že společnost, věrna své tradici, přinese na trh zařízení s nejlepšími současnými specifikacemi. A jak odhalil výpis z GFXBench, toto bude naplněno.

Razer telefon

Telefon Razer přijde s 5,7-palcovým displejem s rozlišením 2560 × 1440, což já osobně kvituji, jelikož nesleduje trend v poměru 18:9. Pohánět jej bude silný procesor Snapdragonem 835 spárovaný s 8 GB RAM. I jiné telefony již ukázaly varianty s 8 GB RAM, například OnePlus 5 nebo Asus Zenfone AR, ale u Razeru to bude první volba.

Telefon by měl být vybaven 64 GB interního úložiště, jak ukazuje únik z GFX, ale lze očekávat i variantu 128 GB. U fotoaparátů se nám potvrdilo, že na zadní straně bude 12MP senzor a na přední části se dočkáme 8MP selfie shooteru. Neměli bychom zapomenout, že smartphone bude také mít NFC.

Podle tvrzení společnosti Razer bude tento telefon zařízením zaměřeným na hry. Specifikace na to určitě má, teď však je otázkou, jaké hry by se na něm měly primárně hrát, když se podíváme na aktuální nabídku pro Android. Ale třeba se zadaří.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.