Po představení velmi nadějně vypadajícího Honoru 7X došlo i na zástupce levnějších kousků a na evropské trhy vtrhne nový Honor 6C Pro, který se poprvé představil na Twitteru francouzské pobočky Huawei. Prozatím netušíme, zda se dostane i k nám, ale dá se to s vysokou pravděpodobností očekávat. Možná však bude po jiným jménem, protože rebranding je u této značky vysoce rozšířený.

Teď však k mnohem zajímavějším a podstatnějším detailům ohledně vybavení telefonu. Honor 6C Pro navazuje na Honor 6C a ačkoliv se přídomek „Pro“ mohl zdát jako základ pro nějaká zásadní vylepšení, tak jde spíše o úkrok stranou. Papírovým vylepšením je pouze marginálně rychlejší procesor MT6750 oproti původnímu Snapdragon 430 a nárůst megapixelů u předního fotoaparátu z 5 na 8. Toť vše a nelze se ubránit mírnému zklamání.

Jinak pak Honor 6C Pro nabídne identickou výbavu jako jeho předchůdce včetně 5,2-palcového IPS displeje s HD rozlišením, 3 GB RAM, 32 GB vnitřní paměti, 13 Mpix zadní fotoaparát, čtečka otisků prstů na zádech telefonu, celokovové zpracování, dual SIM sloty, 3050 mAh kapacitu baterie, 3.5mm audio jack, USB Type-C port a Android 7.0 Nougat s firemním prostředím EMUI.

K dostání by Honor 6C Pro měl být v černé, zlaté nebo modré barevné verzi a oficiální cena pro Evropu by měla být nastavena na 179 euro. Pokud preferujete procesory od Mediateku, tak je to něco pro vás, ostatní pak mohou s klidem zůstat u „obyčejného“ Honoru 6C.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.