Výrobci hardwaru musí mít asi slušné vybavení křištálovými koulemi, protože často pracují opravdu s budoucností. Protože jsme ještě ani neviděli nový model Snapdragon 845 a už známý leakster Roland Quandt na Twitteru spekuluje o další generaci v podobě Snapdragonu 855…

Quandt se ke kusým informacím o Snapdragonu 855 dostal skrze sociální ( a hlavně profesionální) síť LinkedIn, kde se v profil inženýra z Qualcommu George Fanga dočetl velmi zajímavé novinky. Například se díky němu dozvěděl, že nadcházející vlajkový procesor Snapdragon 845 nese kódové označení Napali v2.0 a půjde o druhou generaci čipsetu vyráběného 10nm procesem.

Mnohem zajímavější je však zmínka o Snapdragonu 855, který by podle Fanga měl skrývat pod kódovým označením Hana v1.0 a měl by být vyráběn 7nm technologií. Dá se očekávat, že bude k dispozici pro vlajkové telefony velkých značek v roce 2019 a měl by nabídnout zhruba 30-40 % nárůst výkonu oproti SD845. Měl by také zahrnovat vlastní AI (umělou inteligenci) jednotku, takže Qualcomm evidentně nechce zůstat pozadu za konkurencí.

Jde samozřejmě o vysoce spekulativní informace s obrovským předstihem, takže to prozatím berte opravdu jen jako o malé věštění z křišťálové koule. Ale bezesporu zajímavé.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.