Starší bývalé vlajkové modely jsou často i dnes mnohem lepší volbou ke koupi než srovnatelné low-endy dnešního trhu, zejména pokud je zcela srovnatelná i cena. Výhoda bude skoro vždy na straně těchto starších kusů a ukázkovým příkladem je například legendární ZUK Z1, který se dnes prodává v podstatě opravdu za hubičku.

Ve své době se jednalo o jeden z velmi oblíbených modelů a ZUK mohl nabídnout i specialitu v podobě skvěle upravitelného CyanogenOS 12.1. Ano hardwarová výbava je poměrně obstarožní v podobě procesoru Snapdragon 801 spolu se 3 GB RAM a 64 GB vnitřního úložiště, ale i dnes na běžné užívání zcela stačí a kvalita konstrukce i další výbavy je v této cenové hladině na výborné úrovni. Telefon dále může nabídnout 5,5-palcový displej s FullHD rozlišením, 13 Mpix + 8 Mpix fotoaparáty s optickou stabilizací, velkou 4100 mAh baterii, USB Type-C port nebo přední čtečku otisků prstů v Home tlačítku.

Vše pak samozřejmě vypadá ještě mnohem lépe pokud zaostříte na cenu, protože mezinárodní verze ZUK Z1 se momentálně prodává za pouhých $123.49/€110.49. Což rozhodně není mnoho, pokud uvážíte, že se opravdu jedná o špičkový model z nedávné minulosti. Takže se určitě podívejte na tuto nabídku na webu Lightinthebox, stará láska přece nerezaví.