Starší bývalé vlajkové modely jsou často i dnes mnohem lepší volbou ke koupi než srovnatelné low-endy dnešního trhu, zejména pokud je zcela srovnatelná i cena. Výhoda bude skoro vždy na straně těchto starších kusů a ukázkovým příkladem je například legendární ZUK Z1, který se dnes prodává v podstatě opravdu za hubičku.

Ve své době se jednalo o jeden z velmi oblíbených modelů a ZUK mohl nabídnout i specialitu v podobě skvěle upravitelného CyanogenOS 12.1. Ano hardwarová výbava je poměrně obstarožní v podobě procesoru Snapdragon 801 spolu se 3 GB RAM a 64 GB vnitřního úložiště, ale i dnes na běžné užívání zcela stačí a kvalita konstrukce i další výbavy je v této cenové hladině na výborné úrovni. Telefon dále může nabídnout 5,5-palcový displej s FullHD rozlišením, 13 Mpix + 8 Mpix fotoaparáty s optickou stabilizací, velkou 4100 mAh baterii, USB Type-C port nebo přední čtečku otisků prstů v Home tlačítku.

Vše pak samozřejmě vypadá ještě mnohem lépe pokud zaostříte na cenu, protože mezinárodní verze ZUK Z1 se momentálně prodává za pouhých $123.49/€110.49. Což rozhodně není mnoho, pokud uvážíte, že se opravdu jedná o špičkový model z nedávné minulosti. Takže se určitě podívejte na tuto nabídku na webu Lightinthebox, stará láska přece nerezaví.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.