Rozmáhající se čínská společnost Xiaomi si docela rychle získala přízeň zákazníků jak v Asii, tak i ve velké části Evropy. Nyní má připravenou lahůdku pro ty, kteří touží po levném telefonu s výdrží a s „full-screen“ displejem. Nejnovější informace upoutávají naši pozornost k telefonu Xiaomi Redmi 5 Plus. Ten by měl být uvolněn zhruba za týden, tedy 16. nebo 17. října/októbra.

Z posledních obrázků je vidět, že tento telefon má podobný displej jako Samsung Galaxy S8 s úzkým vrchním i spodním okrajem. Nicméně tím nejzajímavějším na něm je jeho cena. Měl by se prodávat za pouhých cca 150 dolarů. Díky tomu by se stal nejlevnějším chytrým telefonem s užšími rámečky po všech stranách. 

Není se čemu divit, že právě společnost Xiaomi přichází jako první s levným telefonem, který má „full-screen“ displej. Vždyť jeho Mi MIX je jedním z nejstarších zařízení s plným displejem. Takže pokud nějaký výrobce může najít způsob, jak snížit náklady na výrobu smartphonu s plným displejem, měla by to být právě společnost Xiaomi.

Specifikace

Ačkoli Xiaomi Redmi 5 Plus není tak elegantní jako Xiaomi Mi MIX 2, jistě udělá radost těm, kteří zálibně pokukují po zařízeních s full-screen displejem, ale nemohli si ho dovolit kvůli vysoké ceně. Xiaomi Redmi 5 Plus bude mít 5,7-palcový 720p displej (720 x 1440). Zároveň bude vybaven procesorem Snapdragon 450 a například 13 MP zadní kamerou. Kromě toho bude podporovat QC3.0 rychlé nabíjení.

Mezi další spekulace patří cena Xiaomi Redmi 5A. Očekává se, že bude stát okolo 106 – 136 dolarů. Můžeme také očekávat i model Xiaomi Redmi Note 5. To znamená, že do konce tohoto roku se dočkají od Xiaomi zákazníci minimálně tří telefonů. Měli by tak být uspokojeni všichni, jak ti co mají hluboko do kapsy, tak ti co na peníze tak nehledí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.