Jen před pár dny Oukitel oznámil brzké vydání nového modelu Oukitel K5000 a tento telefon by měl přesně následovat moderní trendy, což v praxi znamená velký 5,7-palcový displej s poměrem stran 18:9, 2.5D zakřivené sklo a 3D zakřivení na zádech, Takže v podstatě takový klon Samsungu Galaxy S8 za zlomek ceny originálu. A nebojí se dokonce ani srovnání.

Začněme u displeje, Oukitel K5000 má 5,7-palcový HD+ 18:9 displej s HD+ rozlišením, který je na pohled velmi podobný 5,8-palcovému u Samsungu, ale samozřejmě prohrává rozlišením, protože Quad HD+ je samozřejmě jiná úroveň (i když je většinu času downgradováno na FHD+). Po stránce designu je pak podoba také nezaměnitelná, oba telefony mají dvojitě zakřivený design a bezrámečkový vzhled.

Neporovnatelný je samozřejmě i vnitřní hardware, protože ačkoliv najdeme u obou 4 GB RAM a 64 GB rozšířitelné vnitřní paměti, tak osmi-jádrový procesor MT6750T použitý v Oukitelu se krčí u nohou Snapdragonu 835 v Samsungu. Na druhou stranu má K5000 navrch v kapacitě baterie a to ne málo, 5000 mAh oproti 3000 mAh.

Papírově by to také vypadala, že Oukitel K5000 bude mít silnější foto výbavu protože přední 21 Mpix kamerka Samsung 3P3 (interpolovaná z 16 Mpix) a zadní 16 Mpix Sony IMX135 (interpolovaná z 13 Mpix) se sice honosí vysokými čísly v porovnání s S8, ale jak všichni víme tak jen v počtu megapixelů to opravdu není.

Pro lepší přehled k porovnání těchto dvou telefonů samozřejmě poslouží malá tabulka níže, kde můžete vidět vše pěkně sesumírované.

Oukitel K5000 je rozhodně zajímavým klonem Samsungu S8, ale realně se s originálem moc měřit nemůže, snad kromě kapacity a výdrže baterie. Na druhou stranu boduje mnohem sympatičtější cenou, za kterou dostanete reprezentativní vzhled a slušné vybavení v této kategorii. O telefonu se dozvíte mnohem více na oficiálních stránkách značky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.