Před pár dny jsme viděli několik screenshotů z uniklého EMUI 6, založeného na nejnovějším Androidu Oreo a běžícím na Huawei Mate 9. Už to byla indikace, že se aktualizace EMUI blíží a společnost se dnes rozhodla zpřístupnit update ve formě Bety.

Pokud se chcete zapojit do Beta testování, musíte mít samozřejmě telefon Huawei Mate 9 a stáhnout si aplikaci Beta Friendly User Test z webových stránek společnosti Huawei. Po instalaci aplikace byste se pak měli zaregistrovat pro beta testing. Avšak pozor, vypadá to, že ne na všechny se dostane možnost testování EMUI 6. Podle některých informací je počet beta testerů omezen na 250 uživatelů. Pokud je tomu pravda, je tedy mít třeba trochu štěstí, aby člověk obdržel OTA aktualizaci.

EMUI 6 Oreo pro Huawei Mate 9

Nadstavba EMUI 6 je založena na nedávno uvolněném systému Android Oreo 8.0 a přináší tak všechny funkce, které představila nová verze OS od společnosti Google. K tomu ještě Huawei přidává nový režim pro interakci s navigačním panelem a možnost snížit rozlišení telefonu (u Mate 9 lze například přepínat mezi 720p a 1080p).

Podle čínské společnosti Beta skončí 3. listopadu/novembra a finální EMUI 6 se pro Huawei Mate 9 objeví jen o několik hodin později. Kromě toho očekáváme, že nadcházející Huawei Mate 10 bude mít EMUI 6 jako základ.

Další zařízení, na které by se mělo dostat s EMUI 6, jsou Huawei P9 a P10, Honor 8 a 9 a Honor 6X, případně Honor 5X. Jestli se dostane i na další modely zde neuvedené, je ve hvězdách.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.