Minulý rok se hned po uvedení Snapdragonu 835 na trh Samsung chopil příležitosti a uzavřel s Qualcommem dohodu o dočasné exkluzivitě a skoupil první várku veškerých dostupných čipů. To mělo zásadní vliv na některé modely konkurence, které byly donuceny se spokojit se staršími čipy, případně dokonce přejít k jiné značce. A dnešní informace od známého ruského novináře Eldara Murtazina hovoří o velmi pravděpodobném opakování tohoto scénáře při vydání nových Samsungů Galaxy S9 a Galaxy S9+ s novým čipem Snapdragon 845. Což by mohlo vést k problémům mnoha plánovaných vlajkových lodí.

Podle jeho informací bychom se také měli dočkat vydání Samsungu S9 dříve, než je u značky zvykem. Ale toto stanovisko není příliš jasně zakotvené, protože minulá generace S8 byla představena na konci března kvůli problémům se stažením Galaxy Note 7. A předchozí vlajkové modely značky byly vždy představeny na veletrhu Mobile World Congress (MWC), který startuje na konci února. Takže se nechme překvapit, zda myslel kolega Murtazin vydání dříve než S8 nebo dříve než obvyklý MWC termín.

Každopádně čas opravdu letí a nebude dlouho trvat, než udeří další generace našlapaných vlajkových lodí velkých značek, jen musíme doufat, že dohoda Qualcommu se Samsungem nebude mít větší dopad na zdržení konkurence jak tomu bylo minule.