Mechanické klávesnice jsou jasnou volbou pro každého, kdo to myslí s hraním nebo psaním alespoň trochu vážně. Nabízí mnohem větší komfort používání a bezkonkurenční výdrž v porovnání s klasickou membránovou klávesnicí. Jedinou nevýhodou je pak řádově vyšší cena, která se umí vyšplhat opravdu nepěkně vysoko, ale od toho přece máme čínské e-shopy. A dnešní nabídka mechanických klávesnic Ajazz na webu Lightinthebox rozhodně stojí za zhlédnutí.

První na ráně je menší a kompaktnější model Ajazz AK33, který disponuje layoutem s pouze 82 klávesami, takže se musíte obejít bez numerického bloku a i šipky jsou natěsnány pěkně přímo do hlavního bloku. Klávesnice používá spínače v podstatě identické s oblíbenými Cherry MX Black/Blue a nabídne anti ghosting, individuální rozeznání stisku klávesy a standardní připojení micro USB kabelem. V nabídce jsou dvě verze, bílá s modrým podsvícením a Blue spínači za $35.99/€32.20 nebo černá s RGB podsvícením a černými spínači za $46.79/€41.86.

Pro plnohodnotnější použití je pak určitě vhodnější model Ajazz AK50 s kompletním 104-klávesovým rozložením, kovovou základnou, průhlednými PVP klávesami, spínači opět skoro identickými s Cherry MX Black, anti-ghostingem, individuálním rozeznáním stisku kláves a mnohem kvalitnějším opleteným USB kabelem. Když k tomu připočtete nastavitelné RGB podsvícení, tak je ta pravá herní cirkusová klávesnice na světě. A k mání je pak za velmi sympatických $35.99/€32.20 buď v černé nebo bílé verzi.

Značka Ajazz má v nabídce podobných PC doplňků a periférií celou řadu a tak není určitě bez zajímavosti se podívat na jejich kompletní nabídku na webu e-shopu Lightinthebox.