Není to tak dávno co jsme se sarkastickým úšklebkem sledovali kauzu vybuchujících Samsungů Galaxy Note 7 a teď to vypadá, že problémů nezůstane ušetřen ani arci-rival z Kalifornie Apple. Jen krátce po vydání modelu totiž z celého světa přicházejí zprávy a fotografie nových iPhonů 8 a 8 Plus s nafukujícími se bateriemi deformujícími celý telefon. A protože se tyto případy opravdu množí, tak je nelze jen tak jednoduše zamést pod koberec.

Situace dokonce donutila přímo Apple připustit, že by se mohlo jednat o vadu jejich zaviněním a budou se problémem vážně zabývat, aby odhalili kolika kusů by se to mohlo potenciálně týkat. Samozřejmě v miliónových objemech prodejů se pár vadných kusů dá očekávat, ale i tak se jedná o závažnou ránu prestiži a důvěře. Zejména když je problém dokumentován opravdu celosvětově s případy z Číny, Kanady, Řecka, Japonska a Taiwanu.

Uvidíme jak vyšetřování problému dopadne a zda se povede odhalit, kde je zakopaný pes s těmito nafukujícími se bateriemi. Zmíněná kauza Samsungu donutila korejského výrobce stáhnout celou řady Galaxy Note 7 z trhu s krvavými finančními ztrátami, takže se jablečným mogulům momentálně nespí úplně dobře.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.