Ohodnoťte článek

Čínský gigant ZTE se chystá uskutečnit 17. října/októbra akci v New Yorku, na které prý tento výrobce představí rozevírací smartphone. Nové zprávy z informací poskytnutých Strategy Analytics však naznačují, že tento telefon bude vydán až na začátku roku 2018. Otázkou je, nakolik jsou tyto informace pravdivé, jelikož mezi výrobci evidentně započal závod, kdo první představí rozevírací smartphone, v jehož peletonu je i korejský Samsung.

Tento rozevírací smartphone má kódové označení „Multy“, ale spekuluje se o tom, že bude prodáván jako ZTE Axon M. Očekává se, že „Multy“ přijde s dvěma otočnými displeji, které se mohou spojit do jednoho a fungovat jako jeden velký displej velikostně podobný těm u tabletů.

rozevírací telefon

Informace Strategy Analytics hovoří o tom, že rok 2017 je v podstatě již pryč a pokud takový telefon bude vydán ještě v letošním roce, podaří se mu prodat jen něco kolem 700 000 kusů po celém světě.

Produkt, který chystá (nejen) ZTE je však zcela otevřený novým inovacím a vývoji, protože (jak říká zpráva Strategy Analytics) se postup času zdokonalí výrobní techniky a dočkáme se opravdu ohýbatelných a flexibilních zařízení. Tím by se měla zvýšit prodejní čísla na zhruba 13,6 milionů kusů do roku 2020 a na více než 500 milionů kusů za pět let.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.