O novém modelu Blackberry se standardní dotykovou obrazovkou a bez obvyklé hardwarové klávesnice se už hovoří nějakou dobu a původní název tohoto telefonu měl být údajně Krypton. Firma TCL jako výrobce telefonů Blackberry na konci srpna práci na podobném typu potvrdila s pravděpodobným vydáním v říjnu a dnes jsme se dočkali prvního obrázku a informací díky známému únikáři Evanu Blassovi. A podle něj se z Kryptona nakonec stal Blackberry Motion jako oficiální název.

Zveřejněný obrázek je čelní pohled na telefon, který nám odhalí některé zásadní skutečnosti. Po začátek je jasné, že se nezapomnělo na 3.5 mm audio jack, konektor bude bude typu USB-C a kromě obvyklých hardwarových tlačítek se dočkáme i speciálního dalšího tlačítka s prozatím neznámým účelem. Horní a dolní rámečky kolem displeje vypadají poměrně velké a v Home tlačítku bude pravděpodobně integrovaná čtečka otisků prstů s kapacitními tlačítky po stranách.

Spekulace o hardwarové výbavě zahrnují s největší pravděpodobností 5,5-palcový displej s FullHD rozlišením a klasickým poměrem stran 16:9, procesor Snapdragon 625 (nebo novější SD626), 4 GB RAM, 4000 mAh kapacitu baterie a certifikaci IP67 zaručující velmi slušnou odolnost proti vodě a prachu. To je pro začátek s informacemi o Blackberry Motion vše, až budeme vědět více tak se určitě podělíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.