Nová generace telefonů Google Pixel už je skoro mezi námi a do oficiálního představení už schází opravdu jen hodiny. Spekulacemi a odhady se to jen hemží a my pro vás máme souhrn údajných specifikací modelu Google Pixel 2 XL vyrobeného LG, které jsou sice neoficiální, ale z poměrně zasvěcených zdrojů Rolanda Quandta.

Konstrukce nového Pixelu 2 XL bude kompletně z hliníkové slitiny vyjma malého skleněného okna na zádech telefonu, ale není jisté, zda se dočkáme nějaké formy IP certifikace. Podle tohoto úniku by měl mít Pixel 2 velký 6-palcový P-OLED displej s poměrem stran 18:9 a rozlišením 2880×1440 pixelů, krytý 3D zakřiveným sklem Gorilla Glass 5. Což sice neodpovídá původním odhadům 5,5-palcové obrazovky, ale zato je poplatné moderním trendům.

Co se týče hardwarové výbavy tak se asi nedočkáme žádného překvapení, uvnitř by měl vládnout Snapdragon 835, stejně jako u ostatních vlajkových lodí současnosti. Dále by pak telefon měl mít 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti a ve výpisu není ani slovo o možných 128 GB a 256 GB verzích. Prozatím. Stejně tak zadní fotoaparát chybí a vypsán je tak pouze přední 8 MPix senzor se světelností f/2.4.

Pixel 2 XL by měl podporovat dual SIM s jedním nano-SIM slotem a jednou eSIM (embedded SIM čili vestavěná), možná se časem objeví i verze čistě jen s jedním slotem. Nejasno je i ohledně 3.5mm audio jacku, ale aspoň se v materiálech  objevuje Adaptive Audio Amplifier, tři mikrofony s potlačením šumu a stereo reproduktory na přední straně telefonu. Baterie by měla mít kapacitu 3520 mAh a údajně se nedočkáme bezdrátového nabíjení.

Dokud nebude vše oficiálně potvrzené tak vše berte s mírnou rezervou, ale už za pár hodin bychom měli mít vše ohledně Google Pixel 2 XL pěkně černé na bílém.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.