V internetových kuloárech se momentálně šušká, že by nová generace vlajkové lodi OnePlus měla dorazit výrazně dříve než se předpokládalo a my se tak dočkali OnePlus 6 už v prvních měsících roku 2018. Mají už fanoušci značky opravdu začít šetřit ?

Pokud by opravdu ve OnePlus přeskočili očekávaný OP5T, tak by se jednalo o další mírnou změnu strategie ve vydávání nových modelů. Po původním OP3 jsme se dočkali verze OP3T, která však znamenala jen velmi mírné vylepšení a v podstatě jen získávala čas pro firmu pro práci na OP5. Vynechání OP4 je pak z notoricky známých pověrčivých důvodů, protože číslovka 4 se v čínštině vyslovuje skoro stejně jako smrt…

Zajímavé je i načasování termínu vydání, protože v prvních měsících 2018 se očekává ukončení výroby současného modelu a je tak jen logické, že prostě jen uvolní místo novince. Dá se tak i očekávat, že zásoby OnePlus 5 budou v příštích měsících klesat aby se už pomalu připravovala půda pro nástupce.

Podle zákulisních zdrojů a spekulací by pak OnePlus 6 měl dostat úhlopříčku displeje odpovídající jeho pořadovému číslu, takže celých 6 palců. A pravděpodobný je i krok v vyšším rozlišením displeje, ačkoliv si o něm osobně myslím svoje. V rámci současného designového proudu se také dá s velkou pravděpodobností očekávat bezrámečkový design a možná se také bohužel dočkáme i migrace čtečky otisků prstů na záda přístroje v rámci maximalizace plochy předního panelu.

A protože má OnePlus za pasem dlouhá léta úspěšné spolupráce s Qualcommem, tak budou určitě jedněmi z prvních, kteří se dostanou ke Snaprdragonu 845. Kapacity pamětí by měly zůstat identické se současnou generací, ale neoficiální se dokonce hovoří o možnosti microSD slotu, což by pro OnePlus byl obecně krok do neznáma. Uvidíme, o veškerém vývoji na této frontě vás samozřejmě budeme pečlivě informovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.