Původní Maze Alpha byl jedním z prvních tri-bezel-less bezrámečkových klonů Xiaomi Mi Mix a ačkoliv se nejednalo o kousek zcela bezchybný, tak dosáhl celkem slušných prodejů a popularity. Takže je jen logické, že se výrobce pokusí na tento úspěch navázat a v listopadu se tak dočkáme vylepšené verze tohoto telefonu s názvem Maze Alpha X.

Maze Alpha X si zachová 6-palcový rozměr displeje jako jeho předchůdce, ale přesně ve šlépějích moderního trendu bude obrazovka s poměrem stran 18:9 a naštěstí i s odpovídajícím FHD+ rozlišením (2160×1080 pixelů). Poměr obrazovky k tělu telefonu by měl být 89.6 % a ochranné přední 2.5D zakřivené sklo bylo vylepšeno na Corning Gorilla Glass 5. Skla se dočkáme i na zadní straně telefonu, tentokráte ve verzi Gorilla Glass 4. Alpha X bude k mání ve třech barevných variantách – černé, modré a stříbrné.

Co se týče hardwarové výbavy tak telefon dostane 6 GB LPDDR4X RAm a výběr mezi 64 GB a 128 GB vnitřního úložiště. O procesoru je prozatím ticho po pěšině, takže je poměrně vysoká pravděpodobnost, že se opět dočkáme Helio P25. Hlavní fotoaparát by měl být 16 Mpix nebo 13 Mpix kousek od Sony a zajímavostí je, že na žádných obrázcích není ukázána zadní strana, takže není jisté, zda půjde o duální fotoaparát. Baterie bude mít kapacitu 4000 mAh a bude nabíjena skrze USB Type-C port, čtečka prstů pak bude integrována v Home tlačítku na přední straně.

Jak už bylo zmíněno předem,tak by se Maze Alpha X měl dostat na trh v listopadu a pro aktuální informace se můžete zaregistrovat přímo u výrobce na rezervačních stránkách. A pokud by vám snad stačila minulá generace Maze Alpha, tak ta je v prodeji například na Gearbestu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.