Dobré zprávy pro všechny fanoušky jedné původně finské legendy ! Nokia se po svém návratu na výsluní snaží vydobýt si svoji starou skvělou pověst i v oblasti péče o zákazníky a firma HMD Global (tedy majitel značky) oficiálně vyhlásila, že všechny chytré telefony Nokia v nabídce dostanou do konce roku 2018 upgrade na nový Android P. Cynik by namítl, ať se nejdříve postarají o Android Oreo do konce roku 2017, ale buďme optimisté.

Konkrétně se hovořilo o telefonních modelech Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 a Nokia 8, tedy telefonech , které jsou již dostupné na trhu a mají přislíbenou plnou podporu Androidích updatů na celý příští rok. Tohoto oficiálního vyhlášení jsme se dočkali na akci spojené se vstupem nových Nokií na trh na Filipínách. Není jasné, zda nejlevnější kus Nokia 2 bude také zahrnut v plánu modernizace na Android P, ačkoliv by tomu mnohé nasvědčovalo.

Další zajímavostí je pak ohlášené rozšíření modelové nabídky telefonů o další kusy během roku 2018 a portfolio značky by se mělo teoreticky rozrůst až na nějakých 9-10 modelů, všechny samozřejmě s přislíbeným updatem na Android P. To je velmi pozitivní zpráva, zejména ve světle posledních zpráv, kdy se velcí hráči jako Lenovo nebo OnePlus vyjádřili velmi neurčitě a spíše negativně k podpoře Android P u svých telefonů z minulého roku. Takže jen tak dál naše milá Nokie.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.