Datum 17.října bude velkým dnem pro značku ZTE. Tato čínská společnost se sídlem v Shenzhenu (jak je ostatně normou) bude brzy prostřednictvím svých dvou pod-značek Axon a Nubia vydávat nové modely a my se dnes zaměříme na ten údajně nejzajímavější v podobě telefonu Axon M.

Axon M vypadá vpravdě jako velmi inovativní a revoluční model, alespoň po stránce designu, protože bude mít dva displeje, které se potenciálně složí v jeden. Dohromady by oba měly obsáhnout plochu 6,8-palce s rozlišením 2160 x 1920 pixelů. Samozřejmě po složení se plocha zmenší na polovinu a tak se papírově bude jednat o nejkompaktnější 6,8-palcový telefon na trhu.

Původní návrh pro Axon M (M je zkratka pro Multy nebo Multi ?) vychází údajně z návrhu skládacího displeje Samsungu Galaxy X o kterém jsme v minulosti také informovali. Oba displeje by na sobě měly být teoreticky nezávislé a snad nebude příliš rušivým elementem rámeček mezi nimi.Složený Axon M by tak mohl v podstatě připomínat například YotaPhone s jedním kompletním displejem vpředu a druhým na zádech.  Ale samozřejmě u druhého displeje nepůjde o černobílý e-ink, ale o plnohodnotný barevný IPS nebo AMOLED displej.

Axon M by měl být nejprve exkluzivně dostupný pro operátora AT&T v USA za zhruba 650 dolarů, ale případný úspěch by určitě mohl vést ke globálnímu vydání modelu. Po hardwarové stránce by měl dostat to vínku procesor Snapdragon 820 (případně 821) spolu se 4 GB RAM a 32 GB vnitřního úložiště. Mírné obavy panují z kapacity baterie, protože bude 3120 mAh dostatečné k napájení dvou displejů ? Nechme se už brzy překvapit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.