Ohodnoťte článek

I když hlavní pozornost mobilní veřejnosti v souvislosti se značkou Huawei je upřena k netrpělivě očekávanému (a pravděpodobně extrémně drahému) vlajkovému modelu Mate 10, tak se chystá i jedna velmi zajímavá novinka od jejich podznačky Honor. Telefony Honor jsou u nás velmi populární a díky cenové politice často mnohem lepší volbou než hlavní řada mateřské firmy. A 11.října bychom se měli dočkat nového Honor 7X.

Tu to informaci můžete jednoduše i bez znalosti rozsypaného čaje vyčíst z teaser plakátu níže, ale na více informací se musíme stejně obrátit ke spekulacím z internetu. Podle všeho by nový Honor 7X měl dostat dnes tak populární poměr stran 18:9 a displej samotný by měl být 5,5-palcový kousek s FullHD+ rozlišením (2160×1080 pixelů), pravděpodobně v bezrámečkovém full-screen provedení. Uvnitř by měl tvrdit muziku osmi-jádrový procesor Kirin 670 doplněný 4 GB RAM a 32 GB nebo 64 GB vnitřní paměti.

Další specifikace by měly zahrnovat celokovové tělo telefonu se čtečkou prstů na zádech, USB Type-C konektor a nezapomnělo se ani 3.5mm audio jack. Baterie by měla mít nadprůměrnou kapacitu 4000 mAh a zadní fotoaparát samozřejmě duální s 12 Mpix + 12 Mpix senzory. Vše pak zastřešeno Androidem 7.1 Nougat.

Jediným zásadním otazníkem je pak cena, ale Honory řady X byly vždy velmi dostupné a jednalo se o ideální volbu pro střední třídu s poměrem cena/výkon. Takže se za nějakých 14 dnů nechejme doufejme příjemně překvapit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.