Tak se nám čínští Xiaomi konečně rozhoupali ke kroku, který by je měl konečně přivést do široké rodiny špičkových značek jako jsou Apple, LG nebo Samsung a stali se členy skupiny Wireless Power Consortium. Což jsou dobrodinci stojící za standardem bezdrátového Qi nabíjení.

Sice jsme se ještě nedočkali oficiálního potvrzení přímo ze strany Xiaomi, ale jejich značka už figuruje v seznamech členů konsorcia, takže se rozhodně nejedná o žádné falešné zprávy. Mohlo by to znamenat, že se konečně dočkáme podpory bezdrátového Qi nabíjení u příští vlajkové lodi Xiaomi Mi 7. Ale na druhou stranu extrémní nabídka zboží této značky klidně může znamenat, že se dočkáme pouze super cool bezdrátově nabíjené konvice na kávu nebo čaj.

Skoro se až vkrádá myšlenka jestli si Xiaomi nenechali utéct velmi tučnou příležitost při vydání Mi 6, protože telefon má skleněná záda a přidání Qi receiveru by tak opravdu neznamenalo žádný velký technologický zádrhel.

Ale nemusí pršet, hlavně když kape a aspoň už je Xiaomi na správné cestě, protože technologie bezdrátového nabíjení zažívá boom a na stále více místech můžete ve světě najít Qi nabíjecí stanice a podobně. A s odhalením nového iPhone X od Applu právě s touto technologií se dá čekat jen exponenciální nárůst a zájem o toto řešení v příštích letech.