Značka YotaPhone a jejich unikátní řešení telefonu se sekundárním E-ink displejem na zadní straně si vybudovalo věrnou základnu fanoušků na celém světě. Prodejní čísla prvních dvou generací sice byla zklamáním, ale ruský výrobce se nevzdal a včera představil v Číně novinkový YotaPhone 3.

Poprvé budeme mít možnost vidět YotaPhone v různých barevných variantách, konkrétně modré „deep blue sea“, černé „star black“ a rudé „sapphire red“. Tělo telefonu bude vyrobeno z kvalitní kovové slitiny a mělo by tak být nejen pevné, ale i dostatečně reprezentativní.

YotaPhone 3 si samozřejmě zachovává design s duálními displeji, ale tentokráte má přední panel 2.5D zakřivené sklo a 5,5-palcový AMOLED displej z produkce Samsungu s FullHD rozlišením 1920 x 1080 pixelů a 1.49 mm úzkými rámečky. Tělo telefonu bude také velmi štíhlé se 7.9 mm tloušťky a 170 g váhy.

Sekundární displej na zadní straně dostane zbrusu nový Carta II displej s vysokým rozlišením a mělo by se jednat o světovou premiéru E-ink displeje s rozlišením 1280 x 720 pixelů. Panel má úhlopříčku 5,2-palce a nabídne podporu multi-touch a anti-glare provedení. Podle oficiálních údajů by tento displej měl nabídnou až 120 hodin čtení a pouhých 10 minut nabíjení by mělo zaručit až 10 hodin čtení. Jen pro pořádek, telefon bude vybaven 3300 mAh baterií.

Hardwarový výbava bude odpovídat klasickému Androidu střední třídy a zahrnuje osmi-jádrový procesor Snapdragon 625 , 4 GB RAM a výběr ze 64 GB nebo 128 GB vnitřní paměti. Zadní fotoaparát by měl mít 12 Mpix rozlišení a přední selfie pak dokonce 13 Mpix. Dočkat bychom se také měli voděodolné čtečky otisků prstů na přední straně.

Nápad a design YotaPhone 3 je opět velmi zajímavý a lákavý, ale unikátní řešení nikdy nejsou levná a v tomto případě to platí dvojnásob. Čínské zveřejněné ceny na JD.com jsou všechno je ne lidové, za 64 GB variantu telefonu zaplatíte 3699 juanů (asi 562 dolarů) a za 128 GB pak dokonce 4299 juanů (653 dolarů). Do prodeje by se pak telefon měl dostat 26. září.