Společnost HMD Global se snaží o to, aby se značka Nokia vrátila do svých slavných dnů. A nejnovější model by tomu měl napomoci. Nokia 8 nemusí splňovat očekávání řady horlivých stoupenců značky, ale určitě má zajímavé specifikace a skvělý design. Aktuálně se k nám dostala informace, že společnost pracuje na Android Oreo pro Nokia 8.

Hlavní produktový ředitel společnosti HMD Global Juho Sarvikas, nedávno totiž sdílel dva obrázky na Twitteru, které prakticky potvrdily práce na Android Oreo pro Nokia 8. Na fotkách můžeme vidět Nokia 8 s možností stáhnout Android 8.0 Oreo, nejnovější verzi systému od Google. Je ale jasné, že Oreo na Nokii nemůže přijít dřív než budou venku nejnovější Google Pixely.

A je pro osvěžení si připomeneme specifikace – Nokia 8 se může pochlubit 5,3-palcovým QHD panelem, pohání ji Qualcomm Snapdragon 835 SoC spárovaný se 4 GB paměti RAM. Nokia 8 také má 64 GB interní flash paměti rozšiřitelné pomocí microSD karty. Na přední straně najdeme 13MP selfie fotoaparát, zatímco na zadní je duální kamerové kombo v konfiguraci 13MP+13MP.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.