Šestá generace série M z produkce Meizu je ode dneška oficiálně mezi námi a samotní tvůrci berou model Meizu M6 jako „návrat ke kořenům“. Což v podstatě znamená, že sami přiznávají novému modelu poněkud slabší specifikace a zacílení spíše na nižší třídu. To ale neznamená, že by telefon snad měl vypadat špatně.

Meizu M6 je vyrobeno z polykarbonátu, ale k dosažení alespoň kovového „vzhledu“ v Meizu použili technologii  Non-Conductive Vacuum Metallization (NCVM), takže by na první pohled vše mělo vypadat jak z (kovové) škatulky. Přední strana telefonu se také dočkala úprav, když čočka předního fotoaparátu bude napravo a senzory pak vlevo.

Hardwarová výbava nikoho ani nepřekvapí, ani neohromí. M6 má identický 5,2-palcový displej s HD rozlišením , osmi-jádrový procesor MT6750T taktovaný na 1.5 GHz, 2GB/3GB RAM, 16GB/32 GB vnitřního úložiště a hybridní SIM slot umožňující použít až 128 GB microSD karty.

Vylepšení se dočkal přední selfie fotoaparát, 5 Mpix senzor nahradil 8 Mpix se světelností f/2.0. Vzadu pak kraluje 13 Mpix kamera s RGBW barevným senzorem s redukcí šumu. Meizu M6 si jako obvykle zachovalo Home tlačítko pod displejem s integrovanou mTouch čtečkou otisků prstů s rychlostí odemčení do 0.2s. Nezapomnělo se ani na 3.5mm audio jack, micro USB port a 3070 mAh kapacitu baterie.

Meizu M6 poběží na Androidu 7.1.1 Nougat s firemní nadstavbou Flyme 6, která má například pokročilou umělou inteligenci One Mind AI.

Telefon bude už za pár dní dostupný ve čtyřech barevných variantách – černé, modré, stříbrné a zlaté. Základní 2 GB + 16 GB model by se měl prodávat za 699 juanů (zhruba 106 dolarů) a vyšší 3 GB + 32 GB verze pak za 899 juanů (137 dolarů).