Značka SJCAM je jednou z největších a nejaktivnějších čínských výrobců kamer a jen tento rok jsme se od nich dočkali modelů SJ6, SJ6 Air, SJ360 a SJ7 Star. Ve všech případech šlo ale o akční kamery a teď si plánují rozšířit obzory i o dashcam do auta nazvanou SJDASH.

Pokud netušíte co to taková dashcam je, tak se jedná o autokamery nahrávající dění před automobilem, takže mají své využití v případě nehody nebo nějakého incidentu. Většina těchto kamer není na baterie protože se předpokládá využití přímo v autě a samozřejmě není nutné ani uvažovat o nějaké voděolnosti nebo podobným skopičinám.

 

SJDASH by měla přijít se spoustou vychytávek zahrnující například :

 • záznam FullHD videa
 • vestavěná WiFi
 • Sony senzor
 • dotyková LCD obrazovka
 • G-senzor
 • 140° širokoúhlá čočka

Tento pokus s autokamerou přichází hned poté co se SJCAM pokusili vstoupit na trh s VR kamerami s modelem SJ360, která umí zaznamenat video v plném rozsahu 180°. Jako obvykle se poprvé kamera objevila na oficiálním Youtube kanále značky, kde je toho k nalezení opravdu hodně.

Cenově by se SJDASH měla podle oficiálních zpráv pohybovat kolem 89 dolarů (pikantním faktem však je, že momentálně je k nalezení pouze skrytá v jejich vlastním obchodě za 100 dolarů) a brzy se objevit u většiny velkým online prodejců jako jsou Gearbest, Banggood nebo Geekbuying.

A co hardwarová výbava ? Většinu informací bylo poměrně snadné vypozorovat z nápisu na obalu, takže kromě použitého procesoru se dozvíme skoro všechno. A protože máme k dispozici i oficiální první dojmy tak se o malý souhrn můžeme podělit pod specifikacemi.

 • rozměry : 89.9 x 51.9 x 14 mm
 • Sony IMX 323 senzor
 • 140° širokoúhlá čočka
 • 1080p rozlišení
 • WiFi 802.11b/g/n

První dojmy

Poměrně minimalistické a kompaktní, vše autorizováno bezpečnostní nálepkou, že se jedná o originální produkt. Uvnitř pak nějaké základní příslušenství jako je nabíjecí kabel, nálepka, gumový trychtýř k nalepení na sklo auta a redukce k autonabíjení. Pokud jste zvyklí na bohaté příslušenství u akčních kamer tak asi budete zklamaní, ale na druhou stranu se jedná opravdu o autokameru, která bude trávit svůj čas pouze přilepená na předním skle.

První pohled na kameru a na její 3-palcový dotykový displej, stejně jako matné černé zpracování.

Jak již bylo zmíněno tak kamera nemá výměnnou baterie a funguje tak pouze zapojená ke zdroji energie.

 

Vepředu kamerky vidíme jen čočku a logo výrobce, vzadu pak LCD obrazovku se všemi indikátory. Na pravé hraně najdeme microSD slot, na levé tlačítko zapínaní a na dolní USB port.

SJDASH bude mít také novou aplikaci, která se bude lišit od obvykle používané SJCAM Zone u akčních kamer. Bude se nazývat SJCAM CAR a samozřejmě bude k mání jak na Android tak iOS. Vypadá poměrně jednoduše a přehledně, jak se můžete přesvědčit z malé galerie.

Uvidíme jak se SJDASH vypořádá s reálným provozem, protože jsme prozatím neviděli ani žádný video sample, ale vzhledem k historii a zkušenostem značky by se mělo jednat o poměrně zajímavou autokameru, která nezklame.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.