V posledních dnech se nám na internetu rozmohl takový nešvar, každý si neodpustí tak či onak kopnout do jablečných produktů, protože munice je momentálně k dispozici opravdu hodně. Dalším v řadě je dnes Huawei s velmi povedeným teaser klipem na svůj netrpělivě očekávaný kousek Mate 10 publikovaný na facebookových stránkách společnosti.

Cílem žertování je samozřejmě Face ID, tedy nová technologie detekce a rozpoznání obličeje uživatele telefonu v iPhone X. Video nám vtipnou formou předvádí, jak to podle nich zhruba bude vypadat a nutno dodat, že možná nebudou daleko od pravdy. Protože podle ohlasů lidí co osobně viděli předváděčku Applu minulý týden, tak pokusy demonstrace funkčnosti Face ID na iPhonu X byly značně nepřesvědčivé a mnoho jich selhalo.

Huawei si samozřejmě hlavně přihřívá svojí polívčičku, protože už 16. října bychom se měli dočkat vlajkového modelu Huawei Mate 10 s vlastní umělou inteligencí pro pokročilé výpočty a rozpoznávání, ostatně proto vidíme ve videu ironický hashtag #TheRealAIPhone. Mate 10 by také měl přijít s prozatím nejvýkonnějším procesorem pro Android (Kirin 970) a spoustou dalšího pokročilého vybavení. Bude určitě o co stát, jen se obáváme závratné cenovky, i když úrovně Applu snad ani dosáhnout nemůže.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.